Brugernavn: Kodeord:


The Brazilian Jiu Jitsu Globetrotter

Dette er Martialarts.dks database over instruktører, der tilbyder undervisning i Danmark. Klik på et navn for at få mere information om den pågældendes ydelser.

Klik her for at registrere dig som instruktør

Instruktør Stilart Område
Michael Tolentino Frederiksen JKD Concepts & Filipino Martial Arts København
Adnan Abdullah Muay-Thai Kick-Boxing K-1 Sverigesgade 1-3. 8000 Aarhus C
Agge Nielsen Goshin ryu ju jutsu/Selvforsvar/Jiu jitsu Brøndbystrand (Storkøbenhavn)
Alan M Hansen wkl practical wing chun København (fitnessdk)
Aleksander Jensen UechiRyu / Freefight Karate / MMA
Alex Sinvani PFS - Funktionel JKD - Filipino Martial Arts København
Alex Sinvani JKD Concepts & Filipino Martial Arts København
Alex U. Christensen Tenshinkan Vestjylland
Ali Chahrour thaiboksning Randers
Allan Petersen Taekwondo Nordsjælland og Storkøbenhavn
Anders Rosendal BJJ
Andreas K Hsin I Liu He Chuan København
Archi Traditionelle Filippinske Kampkunst Odense
Asher Ware Jissen Kobudo Jinenkan København
Ashley Beck Muay Thai Aarhus
Ask Agger Inayan Eskrima og Kombatan/Modern Arnis København
Benjamin Frigast thai/kickboxing, kyokushin budo kai Frederikssund
Bjarke Krav Maga, Muay Thai Fyn
Bjarne Ibsen Shotokan WSKF Brøndby Strand
Bjarne Olesen Hung Suen Wing Chun Kung Fu Roskilde
Bo E. Pedersen Yamaue Ryu Aiki Jutsu/Nord Shaolin Kung Fu
Bo Riis-Nielsen Bujinkan Budo Taijutsu / Ninjutsu Vejle
Bo sten Søes Kyokushin Budo Kai Karate & K1 Kickboxing Vordingborg
Bo Svensson Krav Maga Århus
Brian Berggren chi sim weng chun helsingør
Brian Kiel Escrima Concepts Randers / midtjylland
Brian Kornum 2ways Jujutsu, Jujutsu, Judo, Aikido Danmark, Europa
Bryan Stokes-Van Fleet Kyokushin, Shinkyokushin 4200 Slagelse
Carsten A. Pedersen Taekwondo: Danfortræner og poomse København
Carsten Ettrup MMA Danmark
Carsten Kersø Taekwondo Danmark
Charles DaCosta Kungfu, Wushu, Taichi Fyn ( but can come to you)
Christian Colombo Thaiboksning København
Christian Graugart Brazilian Jiu Jitsu Storkøbenhavn
christian laursen muay thai københavn
Christina Krogh Johansen Boksning København
Claus K. Pedersen Kenpo karate / M.A.C.E. Jylland
Dan Zahdour Krav Maga R.E.D København
Daniel Bryde Wing Tsjun Hvidovre
Daniel Laursen Kickboxing Esbjerg
Daniel Moore KRAV MAGA København
danny skinner wilkenskjeld taekwondo 6430 nordborg
David Dizon Weng Chun Kung Fu (Siu Lam Chi Sim Weng Chun Kuen) København
Davood Banissi Manma (Ny, blandet og moderne kampsport) Gladsaxe
Dennis F. Johannsen Krav Maga Survival Odense C
Dennis Jetmar Capoeira Aalborg
Dennis Winslow Ju-jitsu og Kenpo Karate Kastrup
E. Kristensen Chi Ryu, Ju Jitsu, Okinawa Kobudo & Selvforsvar Odense / Fyn
Erik Kamper Taido Storkøbenhavn
Erik Møbjerg Kristensen Tang Soo Do og Taekwondo Kolding Vejle
Ethan Weisgard Aikido København
Flemming Karlsen Aikido - Iwama ShinShin Aiki Shurenkai KBH
Flemming Schrøter kyokushin knock dowk karate Greve
Frank Jensen Bujinkan Budo Taijutsu Silkeborg
Frank Rasmussen IKCA KENPO og KICKBOXING Kastrup/KBH
Freeze ==> SVT Vale-Tudo streetfight <== WT-Center KBH
Gabriele Caglio Muay Thai Aalborg
Geir Kåsa Krav Maga Survival, Kettlebells++ Kristiansand(Norge)
Gert Suan Danielsen Jiu-jitsu / selvforsvar Frederiks
Glenn Jørgensen JKD Concepts & Filipino Martial Arts København
Hasse Vinterberg Krav Maga IKM Valby, Danmark
Henriette Hoffmann SFM Nordsjælland
Henrik Brøgger
Henrik Frost Taekwondo m.m. Effektiv selvforsvar, Konflikthåndtering
Henrik Jacobsen Bujinkan Budo Taijutsu Ninjustu Allerød
Ibrahim Charto Boksning og brydning Nykøbing Mors
Iran Mascarenhas Brazilian Jiu-jitsu, MMA, Submission Wrestling København, Malmø
J. Jensen FMA and Arnis Landsdaekkede
Jacob Aabye JKD Concepts & Filipino Martial Arts Lolland
Jacob Aabye Jeet Kune Do Lolland
Jacob Christensen Nunchaku-Do, Taekwondo, Xtreme Kicking Århus
jacob e nielsen krav maga survival sorø
Jacob Tanis Karate & Selvforsvar Ikast
Jakob Tidemann Ju-Jitsu, Judo & MMA Vestjylland
Jakob Vesterholm Wing Tsjun Herlev, Storkøbenhavn
Jan Böckhaus Complete Karate Nordjylland
Jan Dam Shinjinbukan Kobayashi ryu København
Jan Hvidbjerg Ed Parker American Kenpo Fredericia
Jan Jensen The Dacayana Eskrima System landsdaekkede..
jason forssell muay thai gilleleje
Jasper Juhl Holm Bujinkan, Ninjutsu Haderslev
Jay Matschulski Personlig træner/fitness/styrke/kondition/kost København
Jes Sørensen Krav Maga København Ø
Jesper Ljungquist Ninjutsu Center på Falster (Landsdækkende)
Jesper Spanggaard Krav Maga Hillerød
Jim R Sindt Karate (koryu uchinadi), Kobudo (yamane-ryu) Storkøbenhavn
Joe Caparas PFS - JeetKuneDo Concepts & Filipino Martial Arts København
John Lundgreen Amanogawa Ryu selvforsvar m.m. Østjylland
John Thomsen Shootfighting Sønderborg
Johnny Tu Thien Vu Taekwondo Vejle
Jonas Eggers Ju Jitsu Fighting Roskilde
Jonas Hansen Judo Ballerup
Jonas Jæger Selvforsvar Nordjylland
Jonas Nielsen BJJ - MMA - Submission Wrestling København
Joon Poore Selvforsvar, Goyu-ryu, Nihon Jujitsu, Silat Nærum, Rudersdal kommune
Jorge F. Garibaldi Wadoryu Århus
Kalle Hviid Capoeira København & omegn
Kancho Raffi Liven Krav Maga, Sho Shin Karate Do, Kyokushin Budokai Aarhus
Karsten Lindberg Thaiboxing + Kickboxing Århus + Odense
Kasper Engberg Tenken Ryu, SFM Midtjylland
Ken-Thomas Commando Krav Maga Scandinavia
Kenneth Duvander Escrima Sydsjælland
Kevin McPherson Instinktiv Gadeorienteret Selvbeskyttelse Århus
Kim Hansen Kratos & AMOK! Combatives Frederiksberg
Kim Hvidberg kyokushinbudokai IBK Vordingborg IBK
Kim Jensen Karate,Kickboxning,ju-jitsu Sønderjylland
Kim Trier Larsen Complete Karate
Knud Erik Andersen Traditionel Yang Stil Tai Chi Chuan Brøndby
Kocher Kickboxing, K-1, Thai Nørrebro
Lars B WingTsun KBH
Lars Høj Klysner Katori Shinto Ryu Randers
Lars Pedersen Ju Jitsu. Syd Sjælland
Lasse A. Svendsen Brazilian Jiu Jitsu / Vale tudo Aalborg omegn
Lasse Pedersen Judo Danmark
Lasse Skovsgaard Clausen Krav Maga
Lennart Van Derus Theilgaard Taekwondo København
Leo Clausen Kawachi Yon Tengu Ryu Ninpo, Ryoku Ryu Ninpo Bugei Nordjylland
Louise "Måge" Wiberg SFM
Mads Heller Judo København
Marius Ryborg Martial Dynamics, JKD/PFS, FMA, Vale Tudo concepts Kastrup/KBH
Markus Andersson Krav Maga Valby, Danmark
Martin Dam Glottrup Wing Tsun Værløse
Martin Gydam-Stæger Hsin I Liu He Chuan København
Martin Krøis Holtmann HEMA København
Martin Lynge Nielsen Capoeira / MMA Roskilde
Martin Rhod MMA/BJJ/submission wrestling Frederikssund
Martin S selvforsvar-kickboxing-thaiboxing-Wing Tsun-fitnes Ballerup - Stor København
Martin Sangill Pencak Silat Setia Hati Nordsjælland
Martin Stolpe-Thomsen Tora Ryu Jiu-Jitsu/Ju-Jitsu Storkøbenhavn
Master yosie awesomo hele nordvest
Maximillian Christensen Taekwondo Sjælland
Mette Søgaard-Andersen Krav Maga København
Michael Adam Cho Guul Freestyle selvforsvar Århus
Michael Holm Aikido (Ki Aikido) Hele landet
Michael Iversen Taekwondo, Ninjutsu Danmark
Michael Pregel Nihon Jujutsu (DJJF,IMAF), Shotokan (SKIF) Glostrup, Danmark
Michael Rasmussen JKD/MMA Odense
Michael Ravnholt Taekwondo Danmark
Michael Rüppel Krav Maga Street Defence, Israeli Martial Arts Germany, Denmark
Michael Schjerling Bujinkan Budo Taijutsu / Ninjutsu København
Michael Tolentino Frederiksen JKD Concepts & Filipino Martial Arts København
Michael Tvilling Ving Tsun Ringkøbing
Michael Tvilling ving tsun vestjylland
Mikael Braun Authentic Streetfight Kung-Fu Padborg
Mikael Pfeiffer Braun Kung-Fu Sønderjylland
Mike Halloway Hancock Karate Sorø
mikkel birch olsen MMA, shootfighting, vale tudo, submission wrest.. roskilde
Mohammed Samhi Muay thai københavn
Morten Aarestrup Muay Thai - K1 - Kickboxing (fitness program) Hele Landet
Morten Johansen Selvforsvar Sønderjylland
Morten Lykke Nielsen Selvforsvar/Nihon Jujutsu Værløse
morten meinel Wing Tsun kbh
Nat thaiboxing/kickboxing/karate/kungfu aabenraa
Nic K-Osei Escima, BJJ, SubmissionWrestling, MMA, Shooto København Ø
Nicholas Bech Ikm Krav Maga Krav maga Ringsted
Niclass wing tsun amager
Nicolai Kolind Krav Maga IKMF Storkøbenhavn
Nicolai Stig Hansen Taekwondo Stor København
Nikolai Kingod Shaolin kungfu (dyreteknikker)/ADS København
Nikolaj Fænø Skarbye ------ Fysisk Konflikthåndtering ------ Hele Danmark (Jeg kommer ud til dig)
Nima Kazemkhan Bull Exenja København
Nina Lund Shinken-do selvforsvar København
Ole Holm Kombatan-Arnis, Kali, Escrima Vestjylland
Ole Nielsen 7. dan SHOTOKAN SKIF ?
Otto Knudsen Vale Tudo - Shootfighting -Submissionwrestling Fyn
Ove S. Nielsen Goshin Ryu Ju Jutsu/Selvforsvar/SFM/jiu-jitsu Brøndby Strand, Reerslev (Storkøbenhavn)
Patrick Secq Okinawan Shuri Ryu København
Patrick Zenius Mentaltræning Københavnsområdet
Pavel Antonsson Dokan Ryu Ju Jutsu, Kobujutsu, Taekwondo, BJJ, Jud Självförsvar, Fightingträning, Vapenträning
Perry L.D Segerqvist Kick/Thaiboxning
Peter Assentoft Weng Chun Kung Fu Århus
Peter Melvej Kenpo Karate / M.A.C.E. Hele landet
Peter Nüchel moto-ha yoshinryû & moto-ha fudoshinryû iai, Hele Danmark
Peter Posborg Agressivt og effektivt selvforsvar Nordsjælland
Phi Nguyen Taekwondo Vejle
Philipp Pihl Bujinkan Budo Taijutsu / Ninjutsu københavn
Poul Lynge Larsen Weng Chun Kung Fu København
Powerpeak.dk Kickboxing, Boxing & Coaching København
Rami Elhaj JKD Concepts & Filipino Martial Arts Ålborg
Renata Dias Fraga Capoeira København
René Dormann Frandsen Fu Jung Pai Herning / Midtjylland
René Jespersen Kung Fu Amager
René Lukic Laursen MuayThai København
Rino Sommer Muay thai/thaiboxing Lolland/Falster
Roland Vogt Judo Fyn
Rolf Warming Wing Tsun, Weapons Combat Escrima København
Ronnie Holm PFS - JeetKuneDo Concepts & Filipino Martial Arts København
Rune H. Dalgas Wudang Tai Chi Chuan Skjern og opland
Rune H. Dalgsas Tai Chi Chuan Jylland vest
Sarah Borel Thaiboksning(MUAYTHAI) Lolland/Falster
Shihan Flemming Jinzen Schrøter 7.Dan WKA sports, k-1 kickboxing, knock down karate Roskilde Amt, københavns amt
Shimon Mochizuki Brazilian Jiu Jitsu Denmark
Shino Tavangar Muay Thai, Meditation, Taekwondo kampsport og meditation
Si-hing Deniz Wing Tsun københavn, søborg
Sifu Chan Hao Tao Chen Tai Chi Frederiksberg
SILVICUS SSWOTR Danmark
Sonny Hilsløv JKD Concepts & FIlipino Martial Arts København
Steen Syrak Ju-Jitsu Fyn
Steen Wind Aarhus 8 Dan Sho Shin Karate Aarhus
Stefan Hansen Flow Grappling Århus
Steffen Lund Andersen MMA, Grappling Århus
Steffen Ravn Mortensen Tendoryu Aikido Hele landet
Stephen Mair Wing Chun, JKD Concept og Kali Lolland-Falster
Sune Bjerglund Nielsen Vale Tudo/Shootfighting/Submission Wrestling København
Søren Hansen Muaythai & Kickboxing
Søren Kluge Shaolin Frederikssund
Søren Madsen Karate Sorø
Tania Kickboxing, Taekwondo København
Thomas Alexander Dimitriewicz Karate Midtfyn
Thomas Andersen ninjutsu Aalborg
Thomas Bossen Muay Thai / Thaiboxing København
Thomas Brøndum Ju-Jitsu Storkøbenhavn
Thomas Christensen SATOD / Special Aggressive Tactics Of Defence Århus
Thomas Kolby Taekwondo og Instinct Sef-Defense (Coming up soon) Århus (Hinnerup)
Thomas la Cour MMA og BJJ København
Thomas Møller K-1 Kickboxing & Kyokushin Budo Kai Karate Greve
Thomas Møller Andersen Thaiboksning Holland/Thailand
Thomas Rasmussen Planas Kenpo Karate Fyn / Hele landet
thomas Roskjær WENG CHUN og BJJ Danmark
Thomas Sørensen Hwa Rang Do Odense/Fyn
Thomas Wolf Wing Tai Art / Weapons / Protection Danmark
Thorbjørn Hartelius Kombatan Arnis, Modern Arnis, FMA landsdækkende
Thøger Kari HARDCORE/RMC Aalborg
Tim Breuning Karate Taastrup
Tobias Ammitzbøll Capoeira Valby og København NV
Tobias Jensen Bull Exenja Østerbro
tom christensen Okinawa shorin-ryu shorinkan kastrup/amager/Danmark
Tom Jers� Glima k�bbenhavn
Tomas Bjørn Espensen Ji-Sig Taekwondo Valby
tommy wing chun sydsjælland
Tommy Ejstrup Shotokan/Gojo Ryu Karate Århus
Tommy Mortensen TAEKWONDO Landstræner Dansk Taekwondo Forbund
Tony W. Boeskov K1-Thai/Kickboxing & Orginal Kyokushin Karate Frederikssund
Tuan Tung Tran Duc Hwa Rang Taekwondo og Jin Pal Hapkido Ølstykke
Tue K. Trnka Boksning Nord-Sjælland/København
Uffe Bujinkan Budo Taijutsu Viborg
vidar sandene commando krav maga Scandinavia
Wing Tai BBQ Wings KBH
Copyright 2001-2014 by MartialArts.dk | Kontakt: graugart@gmail.com | Annoncør login Chart.dk